Záhorští
Náš transparentní
účet: zde
Podpořili nás:
Obec RadotínMalířská soutěž pokračuje

Projektové období našeho grantu skončilo, naše malířská soutěž pokračuje. Posílejte i nadále vaše umělecké výtvory, každého autora odměníme diplomem a jeho dílo dáme zde na webové stránky.Děkujeme všem malým malířkám a malířům


Ukliďme Česko 2021


Děkujeme všem za fotografie z vašich úklidových akcí. Pár z nich zveřejňujeme a všem sběratelům dodáme slíbené diplomy.
Sněhování na svahu


Jakmile skončila dětem škola-neškola, sešli jsme se na svahu za bývalým JZD a užili si hrátek na sněhu. Uspořádali jsme soutěž v dojezdu až za mostek. Někteří se snažili dojet až do potoka ve vrbičkách, jiní si stavěli opevnění a z něj sněhovýma koulema útočili na projíždějící kamarády. Zkrátka všichni jsme si to moc užili, jako ocenění za naše sportovní výkony jsme rozdali sladkosti a už nyní se těšíme na další setkání.
Rodinné bruslení pro všechny


Využili jsme mrazivé počasí a užili jsme si bláznivou honičku na ledě, do které se zapojili nadšeně všechny děti i rodiče. Pak jsme si střihli hokejový zápas, děti si hráli chvilku mimo dosah puku a pak si krasobruslaři a krasobruslařky vykreslili pár piruet. Všichni dostali sladkou odměnu a spokojeně unaveni se vydali domů s příslibem, že si to musíme zopakovat, dokud led vydrží.
Zábavné odpoledne - malování na textil


V sobotu 5. 9. 2020 se v Radotíně u nově postaveného altánu konala jedna z dalších akcí skupiny Záhorští. Nesla název „Zábavné odpoledne pro děti“. Účastníci se opravdu nenudili. Všechny děti měly možnost si nabarvit minimálně jednu plátěnou tašku pomocí šablon a barev na textil. Postupem času se tedy sušící plocha plnila taškami s nádherně barevnými motivy zvířátek, květinek či jiných vzorů.

Zpráva o letním kině


Jednou z akcí, kterou jsme si pro občany Radotína připravili, bylo druhé letní kino, letos na téma Čas lesů. Sešli jsme se 1. 8. 2020 pod obecními garážemi. Na travnatém plácku při západu slunce jsme se tak ocitli uprostřed francouzských lesů. Dozvěděli jsme se například, že zisk velkých firem bývá mnohdy upřednostňován před plnohodnotným životem samotné přírody. Také jsme si mohli uvědomit, že tento problém se nevyskytuje jen ve východní, ale i v západní Evropě. Ještě dlouho po promítání jsme o filmu diskutovali. Děkujeme všem, kteří se podíleli na techickém zajištění akce a organizaci Člověk v tísni za zapůjčení filmu.

Zpráva o koládě


Dne 25. 7. 2020 se v Radotíně na konci "Šabacu" uskutečnila Radotínská koláda. Závodníci byli roztříděni do čtyř věkových kategorií. Každý účastník měl za úkol zajet svou danou trasu v co nejlepším čase. Všichni se moc snažili a za to také obdrželi sladké odměny a upomínkové diplomy. Každý účastník si pak na závěr mohl zajet jízdu zručnosti, kterou všichni zvládli skvěle a ukázalo se tak, že v Radotíně máme rychlé a šikovné cyklisty.
Zpráva z deskových her


V sobotu 29. 2. 2020 se na obecním úřade konala první akce pod záštitou skupiny Záhorští. Ti si pro všechny občany obce Radotín připravili odpolední program s názvem „Deskové hry“. Venku studeně foukalo, ale my uvnitř jsme si u čaje a sušenek skvěle zahráli hry, které máme rádi nebo o kterých jsme ani neměli tušení, že existují. Od klasických „Člověče, nezlob se“, šachy, karetních her, přes „Dostihy a sázky“ až po „Scrabble“ a „Dospěláku, nedej se“, hra na trojúhelníky. Děkujeme všem účastníkům za skvělou atmosféru a Záhorským za skvělou organizaci. Děkujeme také za podněty, které jsme dostali k organizování společenských akcí od spoluobčanů.

Medailonky všech zúčastněných

Anna Šatánková
Jan Zdráhala
Kateřina Procházková
Martina Učenová
Michal Kulajta
Antonín Zdráhala
Co je to Evropský sbor solidarity zde


Informace o našem grantu zde

2019 ProRadotín, z.s.; IČ: 08354791